انواع ویدیو صفحه محصول کدامند؟‌ کدام یک فروش را افزایش می‌دهد؟

انواع ویدیو صفحه محصول کدامند؟‌ کدام یک فروش را افزایش می‌دهد؟

اینکه ویدیو بر افزایش فروش محصولات و خدمات در سطح آنلاین تاثیرگذار است بر کسی پوشیده نیست. اما سوالی که پیش میاد این است که چگونه از این تاثیرگذاری به نفع خود بهره ببریم. در ادامه مقاله درباره انواع ویدیو صفحه محصول صحبت خواهیم کرد.

انواع ویدیو محصولات و خدمات:

کدام یک از انواع ویدیو صفحه محصول می‌توانند فروش ما چند برابر کند؟

ویدیوی سوالات تکراری:‌

بیایید بحث را با کمی آمار و اطلاعات پیش ببریم. اگر در حال حاضر کسب وکار اینترنتی داشته باشید متوجه این نکته شده‌اید که بیشتر سوالاتی که مشتریان راجع به محصولات و خدمات شما می‌پرسند تکراری است. در واقع ۸۰درصد سوالات اولیه درباره محصولات و خدمات ارائه شده تکراری‌اند.

تعداد این سوالات چقدر است؟ ۱۰، ۲۰، یا بیشتر؟ جواب دادن به این سوالات چقدر زمان از شما می‌گیرید‌؟ چگونه می‌توان این زمان را کم کرد و یا حتی خذف کرد؟‌

اگر فرض را بر این بگذاریم شما برای جواب دادن به این سوالات از محتوای متنی استفاده می‌کنید، چند درصد افراد جواب تمام سوالات را مطالعه می‌کنند؟‌

اگر در فروشگاه اینترنتی خود برای جواب دادن به سوالات بازدیدکنندگان شماره تماس گذاشته باشید متوجه شده‌اید که اکثر افراد سوالاتی رو می‌پرسند که جواب آنها رو به صورت نوشته در صفحه محصولات قرار داده‌اید اما همچنان پرسیده می‌شوند.

راه‌حل چیست؟‌

لیستی ۱۰ عددی از سوالات پرتکرار مخاطبین خود تهیه کنید‌( می‌تواند بیشتر هم باشد)‌ سپس در جلوی دوربین شخصا به همه آنها پاسخی روشن و کامل بدهید. سپس ویدیو را در سایت خود آپلود کنید. نتیجه کار خارق‌العاده خواهد بود.

با این کار برای کسب وکارتان دو مزیت ایجاد کرده‌اید:

 • زمان ماندن بازدیدکننده در سایت را افزایش داده‌اید.
 • برای خود زمان خریده‌اید. می‌توان از این زمان برای گسترش کسب وکار آنلاین خود استفاده کرد.

از وقت به دست آمده، می‌توانید برای یادگیری در مورد مشتری ، تعیین نیازهایشان و جواب داده به آنها اختصاص دهید.

ویدیو معرفی محصولات و خدمات :

نوع دیگر از ویدیو صفحه محصول، ویدیو معرفی محصول است. در مقاله  افزایش فروش محصولات با ویدیو درباره اهمیت ویدیو در فروشگاه اینترنتی و صفحه محصولات صحبت کردیم. در ادامه به تشریح بیشتر این نوع ویدیوها خواهیم پرداخت.

در حالی که ویدیوهای پاسخ به سوالات تکراری برای شما زمان می‌خرد. اما ویدیوهای معرفی محصول بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند.

هدف از صفحه محصول و یا ویدیو معرفی محصول ساده است: کمک به خریدار که آیا این محصول یا خدمت مناسب او است یا نه.

فروشگاه‌های اینترنتی برتر در صفحه محصولات به تمام سوالات احتمالی مشتریان خود پاسخ می دهند.

سوالاتی از قبیل:

 • آیا این محصول مناسب من است یا نه؟‌
 • چرا باید این محصول را بخرم؟
 • چه موقع باید آن را بخرم؟‌
 • قیمت آن چند است؟‌
 • چگونه هزینه آن را پرداخت کنم؟
 • چگونه آن را دریافت خواهم کرد؟

برای این کار می‌توان از تصاویر، ابزارهای مقایسه‌ای، لیست ویژگی‌ها، مزایا و ویدیو استفاده کرد.

وظیفه ویدیو صفحه محصول چیست؟‌

قبل‌تر هم اشاره کردیم که وظیفه هر صفحه محصول این است که به خریدار کمک کند، تصمیم درست را بگیرد. ویدیو این کار را در کمترین زمان ممکن میسر می‌کند.
شاید سوالاتی که ویدیو معرفی محصول به آنها پاسخ می‌دهد با ویدیو سوالات پرتکرار هم‌پوشانی داشته باشند اما اشکال ندارد. چون کار شما قانع کردن خریداران بیشتر است و این احتمال  وجود دارد که خریداری فقط یکی از ویدیو‌ها را نگاه کند.

فرض کنید فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی دارید. معمولا یکی از محصولاتی که در این نوع فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد ظرفشویی است.

بازدیدکننده به صفحه محصول مورد نظر هدایت شده است. ویدیو معرفی محصول را پلی می‌کند. اگر ویدیو مورد نظر تمام المان‌‌های ویدیو معرفی محصول را به درستی رعایت کرده باشد می‌تواند مشتری را به خرید ترغیب کند.
اما مشتریی که قصد خرید دارد سوالات بسیار دیگری دارد که باید به آنها جواب داده شود. اولین کاری که معمولا بازدیدکنندگان انجام می‌دهند این است که دنبال شماره تماس با فروشنده سایت می‌گردند. با ارائه پیشنهاد دیدن ویدیو جواب سوالاتی تکراری، کار فروشندگان سایت را کم کنید.
چگونه به مشتری پیشنهاد دیدن ویدیوهای صفحه محصول را بدیم؟‌ ما گفتیم که می‌توان برای تاثیرگذاری بیشتر بر مشتری احتمالی در صفحه محصول از ویدیو استفاده کنید و ویدیوهای صفحه محصول را به دو نوع تقسیم‌بندی کردیم.

اما چالش اصلی میزان دیده شدن این ویدیوها است. طبق تجربه‌ای که ما در مشاوره به فروشگاه‌های اینترنتی به دست آورده‌ایم. موارد زیر می‌تواند به دیده شدن بیشتر ویدیوهای  صفحات محصول  کمک کند.

مواردی که به دیدن شدن بیشتر ویدیو صفحه محصول کمک می‌کنند:

 • برای دیده شدن ویدیو معرفی محصول باید اون رو در اول صفحه محصول قرار داد.
 • اگر زمان ویدیو معرفی محصول طولانی بود آن را به ویدیوهای کوتاه‌تری تقسیم‌بندی کنید.
 • برای هر ویدیو توضیحی در حد یک یا دو پاراگراف بنویسید.
 • قبل از ویدیو عنوان ویدیو با هدرهای (۲و۳و۴و..) تعیین شود.
 • از بازدیدکننده درخواست کنید ویدیوها را پلی کند.
 • برای دیدن شدن بیشتر ویدیو جواب سوالات می‌تواند از پاپ آپ استفاده کرد.
 • حجم ویدیو‌ها کم اما کیفیت آنها عالی باشد.

دوست داریم اگر شما پیشنهادات بیشتری دارید آن را در زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منابع:‌

دیدگاه های این مقاله

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *